Kraków

moje miasto w a nim

Kraków okiem Miszy

Ciekawe miejsca w Krakowie
Kładka Bernatka

Kładka Bernatka: brzydkie kaczątko?

Kładka Bernatka od momentu wybudowania (a może nawet od momentu wybrania projektu) budzi u krakowian sprzeczne emocje. Z chwilą jej otwarcia w 2010 roku,…

kolorowe schody kraków

Kolorowe schody na Podgórzu

Kolorowe schody to mało znana krakowska ciekawostka. Gdzie ich szukać, dlaczego powstały i kto jest ich autorem? Zapraszam na krakowskie Podgórze.

Park Bednarskiego

Park Bednarskiego

Park Bednarskiego to na mapie Krakowa miejsce wyjątkowe. Położony w dawnym kamieniołomie, szczycący się najlepszą panoramą Krakowa ze wszystkich parków miejskich, w pierwotnym założeniu z Krakowem nic wspólnego nie miał! Utworzenie parku wiąże się z realizacją koncepcji miasta-ogrodu realizowanej przez władze ówczesnego miasta Podgórza.

Park Anny i Erazma Jerzmanowskich

Park Jerzmanowskich (historia Prokocimia odc.2)

Najnowsza historia Prokocimia przedstawiona na tle jednego z najpiękniejszych parków Krakowa: zespołu pałacowo-parkowego Anny i Erazma Jerzmanowskich. Czy wiesz, że kiedyś w parku znajdowały się stawy rybne i szklarnia?

Kościół Św Benedykta prace archeologiczne

Najmniejszy kościół w Krakowie

Historia najmniejszego kościoła w Krakowie, którego losy giną w mroku historii gdzieś na przełomie X i XI wieku. Kościół św. Benedykta – co wiemy o najstarszych jego dziejach?

Historia Prokocimia

Historia Prokocimia

Prokocim, dziś jedno z osiedli Krakowa, przez większą część swojej historii był od Krakowa całkowicie niezależny. Historia Prokocimia to niekończące się pasmo sporów o…