Peru

zrozumieć inkaską duszę

Peru i jego mieszkańcy nie mają wiele wspólnego z żywiołowością Ameryki Łacińskiej. Peruwiańczycy są raczej zamknięci, czasem mrukliwi, zadziwiająco spokojni. Ich kulturowe dziedzictwo także coraz częściej chowa się przed obcymi – za zasłoną tanich pamiątek, poprzebieranych tubylców i turystycznej sztampy.

Zapraszam do wspólnych poszukiwań klucza do Peru. Klucza, który otworzy wrota do autentycznej krainy Inków i do autentycznej inkaskiej duszy.

Peru okiem Miszy

tanie loty do Peru

Peru: informacje praktyczne

Peru jest trzecim, po Brazylii i Argentynie, najchętniej odwiedzanym przez turystów krajem Ameryki Południowej. Pomimo tego, ilość informacji o Peru w polskim internecie ciągle…

mikrobus Lima

Transport w Peru – chaos czy logika?

Transport w Peru spędza sen z powiek nie tylko mieszkańcom, ale też turystom. Przemieszczanie się na duże odległości jest problematyczne. Zachęcam do prześledzenia poniższego wpisu, aby dobrze przygotować się do wyjazdu i uniknąć niemiłych niespodzianek.

lima peru

Lima po godzinach

W przewodnikach przeczytacie dokładnie to samo – Lima, stolica Peru, jest miejscem mało ciekawym, zatłoczonym, hałaśliwym, niebezpiecznym… Bardzo lubię takie miejsca – wielomilionowe, chaotyczne metropolie unikane przez turystów i lekceważone przez przewodniki.