Liban

kwestia proporcji

Szwajcaria Bliskiego Wschodu czy gniazdo sił Hezbollahu? Liban wydaje się być zlepkiem równoległych, nie do końca wymieszanych światów. Pozostają one we względnej równowadze, dopóki zachowane są między nimi ustalone proporcje. W obliczu wojny w Syrii równowaga staje się coraz bardziej chwiejna…

Zapraszam na opowieść, w której generalizowanie od początku nie jest możliwe. Dzieci karmiące gołębie pod okiem uzbrojonych żołnierzy to znak pokoju, czy symbol przemocy? Co myśleć o kościele mającym wspólną ścianę z meczetem? O luksusowej restauracji w podziurawionym kulami lokalu? A wszystko to pokazane na tle bogatej, różnorodnej i żywiołowej kultury Bliskiego Wschodu.

Zachęcam do wyrobienia sobie własnej opinii – przeanalizowanie nieraz karykaturalnych problemów Libanu pozwala zająć bardziej świadome stanowisko w pełnej niuansów Europie.

Liban okiem Miszy

Bejrut

Liban, kwestia proporcji

Zapraszam do Bejrutu, który jak w zwierciadle uwidacznia kontrasty i chwiejną równowagę, w jakiej zawieszony jest obecnie Liban. Historia a nowoczesność. Własność prywatna a publiczna. Proporcje w życiu religijnym i politycznym.

Sprzedawca pomarańczy

Liban: informacje praktyczne

Liban – wszystko czego musicie się dowiedzieć przez wyjazdem. Co zwiedzać, czego unikać, jak dostać wizę? Przeczytajcie jak kształtują się ceny żywności, jak zorganizować transport i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.