Azory

ciągle nieodkryta tajemnica

Azory są prawdziwą perłą na skomercjalizowanej turystycznej mapie Europy. Dzika przyroda, niewielu turystów, gościnni mieszkańcy, nieprzetarte szlaki, wyjątkowe atrakcje sprawią, że jedna wizyta na Azorach okaże się niewystarczająca. Zechcecie tu wrócić. Z drugiej strony, popularność nie pomoże zachować autentycznego charakteru tych zielonych wysp…

Azory okiem Miszy

azory trekking

Alternatywne szlaki turystyczne na Sao Miguel, Azory

Sao Miguel, której poświęcam ten wpis, ale też inne wyspy archipelagu są znakomitym miejscem na trekking. Zmienny krajobraz, urozmaicone ukształtowanie terenu, przyrodnicze ciekawostki i przede wszystkim łatwa dostępność szlaków powinny już dawno wypromować Azory wśród fanów pieszych wycieczek.

Obserwacja wielorybów Azory

Bezkrwawe safari na Azorach

Obserwacja wielorybów w Europie kojarzy nam się przede wszystkim z Islandią. Tymczasem CNN Travel sklasyfikował Azory, a nie Islandię, jako najlepsze miejsce na świecie do obserwacji płetwali błękitnych. Okazuje się, że te portugalskie wyspy stanowią doskonałą, cieplejszą i tańszą alternatywę dla Islandii dla wszystkich miłośników ekscytującego hobby jakim jest whale watching.

azory informacje praktyczne

Azory informacje praktyczne

Azory informacje praktyczne: kiedy jechać, jakie są ceny transportu i żywności, co warto zobaczyć, jakie zaplanować wycieczki. I ta pogoda…

gorące źródła Azory

Azory : odkryj gorące źródła na Sao Miguel

Nisko wiszące chmury, wszechobecna wilgotna mgła, niekończąca się mżawka, ani śladu słońca… czy można wyobrazić sobie lepszą pogodę na relaksującą, gorącą kąpiel? Wulkaniczny charakter wyspy Sao Miguel sprawia, że okazji do takiej kąpieli nie brakuje – gorące źródła rozsiane są po całej wyspie.