Hiszpania

najciekawiej jest na prowincji!

Zachęcam do pomyślenia o Hiszpanii szerzej niż o oklepanej wakacyjnej destynacji. Hiszpania to kraj zróżnicowany i rozległy. Zjeżdżając z autostrady na prowincję, opuszczając rozkrzyczane miasta zagłębiamy się w świat zaskakująco autentyczny i spokojny. Tu rzeczywistość pachnie oliwkami i awokado, ciszę przerywa tupot owczych kopyt i charakterystyczny dźwięk dzwonków. Gdzieś w oddali, wśród górskich szczytów, wzrok wypatrzeć może pobielane ściany domów niewielkiego miasteczka.

Hiszpania okiem Miszy

Andaluzja Sewilla Malaga

Co mnie zaskoczyło w Andaluzji

Wycieczka do Andaluzji miała być absolutnie przewidywalna i przeznaczona przede wszystkim na mało angażujący odpoczynek. Wyszło, a raczej nie wyszło, jak zawsze: zamiast leżeć…

blog podróżniczy

Fuerteventura na dziko

Fuerteventura, i ogólnie Wyspy Kanaryjskie, kojarzą się przede wszystkim z wygodnym leżeniem na plaży zimową porą. Gdy w Europie kontynentalnej pada śnieg, Fuertevenura to idealne miejsce by złapać trochę słońca, poprawić sobie opaleniznę i nastrój. Jednak ile można leżeć na plaży? Ten wpis dedykuję wszystkim tym, którzy właśnie wstali z leżaka i zastanawiają się, co jeszcze można by na wyspie zobaczyć.