Sardynia

jeszcze Włochy, czy już...?

Sardynia zawładnie Waszym sercem i Waszym umysłem. Jestem tego pewien. Będąc ich częścią, znacznie różni się od Włoch kontynentalnych. Urzeka przede wszystkim autentycznością. Autentycznością ludzi, krajobrazów, historii i zwyczajów.

Zwiedzając wyspę poczuć się można prawdziwym odkrywcą. Wszak ciągle łatwo znaleźć tu bezludne plaże, każda choć przez chwilę może stać się naszym prywatnym rajem na ziemi. Odcięte od cywilizacji wioski zamieszkane przez dziarskich stulatków pobudzają do refleksji nad życiowymi priorytetami. W końcu bezkresne szczyty gór Gennargentu zapraszają na przynajmniej kilka dni trekkingu. Nie mówiąc o nieoczywistej i ciągle niezbadanej cywilizacji nuragijskiej…

Sardynia okiem Miszy

Cagliari. Normalna Sardynia.

Cagliari. Normalna Sardynia.

Stolica Sardynii niczego nie udaje. Nie pręży się przed turystami, nie szuka uznania, nie jest nachalna. A mimo to, Cagliari przyciąga i pozostaje w pamięci. Może dlatego właśnie, że trzeba się tu trochę wysilić, rozejrzeć, pomyśleć?

Cagliari Sardynia blog podróżniczy

Sardynia: informacje praktyczne

Sardynia zawładnie Waszym sercem i Waszym umysłem. Jestem tego pewien. Będąc ich częścią, znacznie różni się od Włoch kontynentalnych. Urzeka przede wszystkim autentycznością. Autentycznością ludzi, krajobrazów, historii i zwyczajów. Zwiedzając wyspę poczuć się można prawdziwym odkrywcą. Wszak ciągle łatwo znaleźć tu bezludne plaże, każda choć przez chwilę może stać się naszym prywatnym rajem na ziemi.

Bruncu Spina

Na dachu Sardynii: Bruncu Spina, Punta La Marmora

Na Sardynii znajdziemy jedne z ciekawszych tras trekkingowych na wyspach Morza Śródziemnego. Wysokie klify, wulkaniczne skały, liczne jaskinie, groty i urwiska pozwalają różnicować stopień trudności wycieczek. W tym wpisie zachęcam Was do wybrania się wraz ze mną na najwyższe szczyty Sardynii: Punta La Marmora (1834 m n.p.m.) oraz Bruncu Spina (1829 m n.p.m.). W drogę!